דווקא אנחנו?!

בואו להצטרף ולחוות מקרוב את החוויה של תפארת יונתן יהושע

בעזרת ה' יתברך

זר כי ייקלע לשכונת מאה שערים בשעות הבוקר יתקשה להאמין כי רק לפני שנה נפתחה הישיבה תפארת יהונתן יהושוע בראשות ר' ישראל מאיר זביחי שליט"א בן עמוד ההוראה רבי פנחס זביחי שליט"א מחבר שו"ת עטרת פז

הישיבה נפתחה כישיבת קיבוץ לפני שנה ומהר מאד קנתה את שמה בכותל המזרח של עולם הישיבות, תלמידי הישיבה מספרים כי לא לחנם הישיבה קנתה את שמה הטוב, אלא צורת ודרך הלימוד המיוחדים והאוירה המשפחתית הקנו לה בצדק את שמה הטוב.

סדרי הלימוד בישיבה כוללים בסדר א' לימוד בעיון וירידה לעומק הסוגיות שכמובן גולת הכותרת ושעת השיא של השבוע הוא ללא ספק השיעור כללי של מורינו ראש הישיבה הרב ישראל זביחי שליט"א שבמתק לשונו מעמיד את הסוגיא ושוזר את דברי הראשונים והאחרונים אחד לאחד בבהירות מיוחדת.

ראש הישיבה שליט"א שכידוע הוא תלמידם המובהק של ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן שליט"א וראש ישיבת מאור התורה הגר"א סאלים שליט"א ומעביר את תורתו שקיבל מהם בחן שהוצק בשפתותיו.

אחה"צ לומדים בישיבה סדר הלכה כשבחורים יורדים לעומקה של הלכה עפ"י סדר השולחן ערוך וכמובן שבחורים יוצאים עם הלכות ברורות ומסודרות.

אך עיקר הבשורה של הישיבה היא כמובן האוירה המיוחדת ששוררת בישיבה שלמרות שהבחורים הגיעו מכמה וכמה ישיבות ולמרות זה האיחוד הוא מצויין והאוירה המשפחתית, לא אחת יצאו הבחורים בצורה ספונטנית לטיול מגבש כשגולת הכותרת היא האוירה המגבשת והמיוחדת.

יצויין כי הישיבה התקבלה בקורת רוח ובסיפוק רב אצל כל גדולי ישראל מכל החוגים והעדות ששמחו על הייחודיות של הישיבה וקיבלו את ראשי הישיבה והבחורים בחביבות גדולה.

אלא שכמובן כל זה עולה הון רב ואין הקומץ משביע את הארי, מה גם שעדיין אין לישיבה מבנה קבע והוצאות השכירות גדולות כמו"כ הוצאות האוכל והמשכורות מה גם שהישיבה תומכת בבחורים ע"י מלגות גבוהות לעזרה ובשכירות דירה.

וכ"ז נושא ע"ג ראש הישיבה רבי ישראל זביחי שליט"א שעושה לילות כימים בארץ ובחו"ל לצורך החזקת הישיבה.

אין צורך להסביר את גודל ומעלת זכות החזקת התורה ובפרט מקום תורה חשוב זה, וכאן אנו פונים אל נדיבי עם המשך קיום הישיבה תלויה אך ורק בכם ובעז"ה על ידיכם יהיה באפשרותינו להרחיב את הישיבה ולקבל את הבחורים שמבקשים להתעלות בתוככי הישיבה וכרגע אין באפשרותינו מחוסר תקציב.

"אין סגולה כתורה ואין תומכיה כישראל"

אפשרויות תרומה

1) העברה בנקאית, בנק: הפועלים 12 סניף:533 חשבון:669650 ע"ש: תפארת יונתן יהושוע.

2) תרומה או הוראת קבע בכרטיס אשראי :דרך הלינק בדף הבית.

3) הוראת קבע בנקאית קוד מוסד: 42270 או לשלוח הודעה לנייד: 053-4705141